Polski Związek Jeździecki

Serwis używa cookies.
Możesz je zablokować.

Cavaliada Warszawa - Raport na gorąco

 Na Warszawskim Torwarze odbyła się impreza jeździecka Cavaliada 2013, w sobotę 9 marca rozegrano dwa konkursy, które zaliczane były do rankingu FEI. Finał Średniej Rundy oraz wzbudzający wielkie emocje Speed & Music.
smIMG_9196a.JPG
 Odbyły się również pokazy jeździeckie z udziałem Teatru Capriola oraz pokaz taneczny Horse Can Dance z udziałem zjawiskowych koni fryzyjskich. Natomiast Paweł Jachymek pokazał nam jak jego rumak Wicher potrafi leżeć na grzbiecie i machać nogami, brawa za tak opanowanego konia :-) Sympatycznie  oglądało się  pokaz koni huculskich, małe konisie zawsze wzbudzają radość u każdego.
 A mówiąc o kucykach, to najmłodsi zawodnicy startujący w konkursach skokowych na swoich cudownych rumakach rozbawili całą widownię. Ale oprócz zabawy  była to też naprawdę zacięta rywalizacja. Juniorzy przejeżdżali parkur w takim tempie, że chyba mało który z dużych koni byłby w stanie wykonać to samo. Osobiście moją największą uwagę przykuł kuc o wdzięcznym imieniu Fasolka z KJ Poland Park.
IMG_9106.JPG

IMG_9075a.JPG
 Finał Średniej Rundy, konkurs zwykły z rozgrywką, wys. przeszkód do 145 cm.
 Do konkursu przystąpiło 45 zawodników,  natomiast do rozgrywki awansowało 11 , w tym jeden Polak - Andrzej Głoskowski na koniu Cros.
A.g%C5%82oskowski%20Cros.JPG
Pierwsze miejsce zdobył zawodnik z Estonii Gunnar Klettenberg na L.B. Carnaval la Silla ,
drugie  Andrzej Głoskowski na koniu Cros oraz trzecie miesjce zawodnik z Litwy Andriusowi Petrovas i Zuko S.

IMG_8748a.JPGIMG_8786a.JPGIMG_8867a.JPG

IMG_8885a.JPG

IMG_8927a.JPG  Krzysztof%20Ludwiczak%20Zoweja.JPG

 Konkurs Speed & Music przyciągnął chyba najwięcej publiczności i nie ma co się dziwić. Duża dawka emocji, głośna muzyka fantastycznie dobierana przez DJ'a i rywalizacja wśród zawodników potrafią rozbudzić widownię.
 Zwyciężył Gerfield Puck z Austrii na koniu Glock's W'Bo B, drugie miejsce  Natalia Simonia na Quilata, zawodniczka z Rosji oraz trzecie miejsce Polak Maksymilian Wechta na Boliwii, który przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu.
 
smIMG_9192a.JPG

 
 Podczas sobotniej Cavaliady odbyły się również HPP w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Radość zwycięzców była tak duża, że najbardziej przeze mnie została zapamiętana wielokrotna runda honorowa.
Zwycięzcą  VOLKSWAGEN Halowego Pucharu Polski w Zaprzęgach Parokonnych został Waldemar Kaczmarek z LKS Chersoń Bielin. Drugie miejsce Jacek Kozłowski z FKJ Zbyszko Wiaczyn Dolny. Trzecie miejsce zajął Kwiatek Bartłomiej SLKS Książ.

 IMG_9126a.JPG        IMG_9136a.JPG

 Brawa należą się prowadzącemu imprezę. Pan dr Szymon Tarant w perfekcyjny sposób wczuł się w swoją rolę, świetna organizacja, fantastyczne podejście do młodzieży i publiczności z pewnością wzbudziło sympatię wśród wszystkich.

 IMG_9068a.JPG

Na słowa pochwały zasłużyli również wolontariusze Cavaliady. Dla publiczności wykonali fantastyczny taniec oraz rundę honorową.
 IMG_9179a.JPG

Nierozłączną częścią imprez jeździeckich na Torwarze są targi jeździeckie, w tym roku powiększone o dużą halę namiotową ustawioną przed głównym wejściem. Na targach można zapoznać się z wieloma nowościami na rynku oraz zakupić każdy rodzaj asortymentu. W tym roku brylowały cudowne kolekcje kasków oraz czapraków, jednym słowem od wyboru można było dostać zawrotu głowy. W namiocie prezentowane były wspaniałe koniowozy, które kusiły swoją nowością i wszelkimi udogodnieniami dla koni.
 IMG_8695.JPG

IMG_8727.JPG

IMG_8718.JPG

IMG_8697.JPG

  Sobotni dzień Cavaliady 2013 w Warszawie uznajemy za bardzo udany, cieszymy się ze sporej frekwencji, w trakcie przerw pomiędzy konkursami poza trybunami były takie tłumy, że nie można było przejść, co oznacza tylko, że było nas naprawdę dużo :-) I oby z roku na rok było nas coraz więcej.

 Natomiast niedziela była zdecydowanie dniem Jarosława Skrzyczyńskiego, z którego jesteśmy bardzo dumni. Pan Jarosław wygrał 6 konkursów, nagrodą główną był samochód.

a%20jskrzyczynski.JPG
Odbyły się międzynarodowe zawody CSI3*  o randze Finałów Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w skokach przez przeszkody oraz ostanie  Cavaliada Tour.

Zwycięzcą Grand Prix Warszawy rozegranego pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego,  została Holenderka Suzanne Tepper.  Drugie miejsce Ewa Mazurowska, trzecie Anna Gromzina z Rosji.W najważniejszym konkursie GP Memoriał gen. Michała Gutowskiego trzy pierwsze miejsca z prawem startu w Goteborgu zajęli
    1. Anna Gromzina (RUS)
    2. Kristaps Neretnieks (LAT)
    3. Jarosław Skrzyczyński (POL)

 Wygranym Cavaliada Tour w rankingu seniorów jednogłośnie zwyciężył Jarosław Skrzyczyński, w rankingu młodzieżowców wygrał Maksymilian Wechta (na zdj.),zawodnik KJ Wechta Rosnówko.

 a%20mwechta.JPG
Natomiast Cavaliada Future w kategorii mini została zdobyta przez Julię Kuśnierczak, w kategorii midi znalazła się Julia Elzanowska, Julia Sopińska i Hanna Pogodzińska.

 Imprezę zaliczamy do bardzo udanych, jako Polacy mamy coraz więcej dobrych zawodników i coraz lepsze konie, a w światowych rankingach dzielnie pniemy się w górę. Życzymy dalszych sukcesów, które będziemy z uwagą obserwować.

 Zdjęcia i tekst
Natalia Smulik


 
Powered by Arfooo directory © 2007 - 2016    Generated in 0.088 Queries: 8    Kontakt    Newsletter Regulamin