Polski Związek Jeździecki

Serwis używa cookies.
Możesz je zablokować.

Sprzedam 7-letniego wałacha rasy huculskiej. Wałach, hucuł.

Wicherek - fajny konik rasy huculskiej. 140cm w kłębie. Myszatosrokaty. Zdrowy, wesoły, pewny siebie, odważny, można powiedzieć: przebojowy.

Wychowuje się w stadzie przy matce - szefowej, dlatego trochę trzpiot.

Pielęgnowany - i to wszystko. Nieujeżdżany, niezaprzęgany - bez żadnych złych nawyków.

Czas mi się skurczył ostatnimi laty i nie miałem/nie mam/nię będę go na razie miał, żeby z Wicherkiem pracować, a już by wypadało. W zwierzaku tkwi fajny potencjał. Wyobrażam go sobie jako towarzysza przygód: rajdy, jakaś bardziej zaawansowana rekreacja, może nawet sport. Póki co, ze względu na dużą energetyczność, nie widzę go raczej w hipoterapii czy pracy z dziećmi. No chyba że ktoś potrafi go tak wychować.

Tego mu właśnie potrzeba: nauczyciela - partnera - towarzysza - przyjaciela. Raczej nie polecam początkującym na pierwszego konia, natomiast jestem przekonany, że ktoś z pewnym doświadczeniem i chęcią ułożenia konia zgodnie z własnymi potrzebami i przekonaniami, znajdzie w Wicherku inteligentnego, silnego, wytrzymałego, odważnego i wdzięcznego towarzysza.

Wicherek jest członkiem 6-konnego stadka hucułów, które chowam w systemie półotwartym: nie mają swobodnego dostępu do hal i połonin, ale bez przerwy są na pastwiskach lub wybiegach - niby z dostępem do zadaszenia, ale niezmiernie rzadko z niego korzystają. Piszę o tym, bo Wicherek nie ma pojęcia, co to jest boks i coś takiego może go może nawet rozchorować.

Proszę o kontakt osoby rozważne.

08-05-2015
wałach
srokata
huculska
140
7
3300
rekreacja
Sprzedam

Informacje adresowe i kontaktowe: Sprzedam 7-letniego wałacha rasy huculskiej. Wałach, hucuł.

96-330
Puszcza Mariańska, mazowieckie
Polska
poczta@uroczysko.net.pl
603204551
Powołaj się na serwis KonskiJarmark.pl
 
Powered by Arfooo directory © 2007 - 2016    Generated in 0.134 Queries: 11    Kontakt    Newsletter Regulamin