Polski Związek Jeździecki

Serwis używa cookies.
Możesz je zablokować.

Jeździecki Lublin

Już za chwilę oklaski i doping fanów jeździectwa będzie można usłyszeć podczas CAVALIADY Lublin 2014. 10 reprezentacji, 100 zawodników, ponad 250 koni i blisko 12 tysięcy widzów na trybunach. To czeka nas w Lublinie.


Po raz pierwszy CAVALIADA pojawiła się w Lublinie rok temu. Ogromne zainteresowanie jakie wtedy wzbudziła wśród publiczności jedna z największych imprez jeździeckich w tym regionie pozytywnie zaskoczyło organizatorów.

CAVALIADA Lublin jest częścią pucharowego turnieju CAVALIADA Tour. Pierwsza eliminacja odbyła się w Poznaniu, w grudniu 2013. Rywalizacja zawodników nabierze rozpędu przed warszawskim finałem, który rozegrany zostanie tydzień po odsłonie w Lublinie. Na CAVALIADZIE śledzić będziemy rywalizację sportowców podczas Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody w randze dwóch gwiazdek oraz zmagania juniorów w konkursach CSIJ-A. Tegoroczna pula nagród wynosi 300 000 PLN. Wśród 11 konkursów, dwa zaliczane są do światowego rankingu Longines. 

Oprócz doświadczonych zawodników, swoje umiejętności jeździeckie sprawdzą również dzieci, które startować będą w dwóch konkursach w CAVALIADA Future. Po CAVALIADA Poznań liderką rankingu jest Sophie von Werner. Już wkrótce przekonamy się, czy młoda amazonka utrzyma prowadzenie w tabeli.

CAVALIADA to nie tylko konkursy skokowe. Na hali Targów Lublin podziwiać będzie można rywalizację sześciu ekip w Volkswagen Halowym Pucharze Polski w Powożeniu. Będą więc szalone zakręty, sypiący się spod kół zaprzęgów piach. Wszystko to w duchu największej sportowej rywalizacji, którą będzie można obejrzeć w piątek i sobotę. W rankingu prowadzi Bartłomiej Kwiatek, a tuż za nim jest ubiegłoroczny zwycięzca touru – Waldemar Kaczmarek. 

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa) na podstawie informacji prasowej Cavaliada Lublin

 
Powered by Arfooo directory © 2007 - 2022    Generated in 0.026 Queries: 8    Kontakt    Newsletter Regulamin