Polski Związek Jeździecki

Możesz je zablokować.

Anna Łukasik Mistrzynią Polski w Ujeżdżeniu

W podwarszawskiej Stajni Bobrowy Staw zakończyły się Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu.
Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów wywalczyła Anna Łukasik, która prowadziła w mistrzostwach już od pierwszego półfinału. W trakcie dzisiejszego przejazdu tej zawodniczki mówiło się w kuluarach, że „jedzie po złoto”. I tak też było w rzeczywistości. Wynik 74,675% zagwarantował jej najwyższe podium i jak się okazało, jest jednocześnie życiowym wynikiem na tym koniu. Warto wspomnieć, że zawodniczka dosiadała klaczy polskiej hodowli. Stella Pack Ganda została wyhodowana przez Katarzynę Milczarek – olimpijkę i wielokrotną medalistkę MP.
Srebro przypadło Aleksandrze Szulc startującej na Rumba Hit, a brąz parze Tomasz Kowalski i Ragtime.
Dzisiaj zostały również rozdane tytuły mistrzowskie w ramach Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców. Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego Młodego Jeźdźca zdobyła Wanda Adamowska. V-ce Mistrzem Polski MJ została Zuzanna Chmiel. Brązowy medal przypadł Tomaszowi Jasińskiemu.
Konkurs międzynarodowy CDI Grand Prix, który towarzyszył tegorocznym Mistrzostwom Polski, wygrała reprezentantka Ukrainy Inna Logutenkova.

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)

Powered by Arfooo directory © 2007 - 2023    Generated in 0.149 Queries: 8    Kontakt    Newsletter Regulamin